تغییر دادن استفاده دوربین کانال همراه

تغییر دادن: استفاده دوربین کانال همراه کاربری بررسی موبایل Xiaomi Mi 6 شائومی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی چطور فردی که در کشور عزیزمان ایران به دنیا آمده و 18 سال هم در کشور زندگی کرده

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اصلاح قوانین مربوط به تابعیت گفت: چطور ممکن است کسی که در کشور عزیزمان ایران به دنیا آمده، مادر ایرانی داشته و حالا خواهان

چطور فردی که در کشور عزیزمان ایران به دنیا آمده و 18 سال هم در کشور زندگی کرده

ذوالقدر: چطور فردی که در کشور عزیزمان ایران به دنیا آمده و 18 سال هم در کشور زندگی کرده می تواند مخل امنیت ملی باشد؟

عبارات مهم : امنیت

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اصلاح قوانین مربوط به تابعیت گفت: چطور ممکن است کسی که در کشور عزیزمان ایران به دنیا آمده، مادر ایرانی داشته و حالا خواهان تابعیت و اوراق شناسایی هست، مخل امنیت ملی تصور شود؟ اگر اینطور باشد شهروندان عادی هم می توانند مخل امنیت تلقی شوند.

این روزها باز هم مسئله اصلاح قوانین مربوط به تابعیت داغ شده است هست، تا جایی که پروانه سلحشوری چند روز پیش اعلام کرد اگر بحث های مربوط به استیضاح در مجلس مطرح نمی شد، قبل از تمام شدن سال ممکن بود این طرح به صحن بیاید. ولی هم وقت با مطرح شدن طرح اصلاح قوانین مربوط به تابعیت، زمزمه مخالفت ها هم بلند شده است است.

چطور فردی که در کشور عزیزمان ایران به دنیا آمده و 18 سال هم در کشور زندگی کرده

فاطمه ذوالقدر، دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس، به اعتمادآنلاین می گوید: «برخی اعتقاد دارند که این عنوان آنقدر اهمیت ندارد که به سرعت پیگیری شود، عده ای هم تسهیل ارائه تابعیت به فرزندان مادران ایرانی و پدران غیرایرانی را خلاف امنیت ملی می دانند.»

او در جواب گروه اول می گوید: «معتقد هستیم حتی اگر یک نفر هم بلاتکلیف باشد، قانون باید راجع به اش تصمیم بگیرد. حتی اگر بزرگی عدد افراد مهم نباشد باز هم این عنوان اهمیت دارد چون در حال حاضر زیاد از یک میلیون کودک بی هویت در کشور زندگی می کند.»

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اصلاح قوانین مربوط به تابعیت گفت: چطور ممکن است کسی که در کشور عزیزمان ایران به دنیا آمده، مادر ایرانی داشته و حالا خواهان

ذوالقدر در مورد پرسشها امنیتی تسهیل ارائه تابعیت به این کودکان، می گوید: «چطور ممکن است کسی که در کشور عزیزمان ایران به دنیا آمده، مادر ایرانی داشته و حالا خواهان تابعیت و اوراق شناسایی هست، مخل امنیت ملی تصور شود؟ اگر این طور باشد شهروندان عادی هم می توانند مخل امنیت تلقی شوند، اصلاً همه می توانند مخل امنیت باشند. من فکر می کنم نباید به این شکل به افراد نگاه کرد؛ آن هم کسانی که ایرانی هستند و حق خودشان را می خواهند و قرار نیست لطفی در حقشان بشود.»

او به خلاءهای قانونی موجود هم اشاره می کند و می گوید: «منتقدان به این فکر نمی کنند که ما نمی خواهیم قانونی تازه تصویب کنیم و طرحی نو در بیاندازیم، بلکه می خواهیم خلاء های موجود در قوانین فعلی را بر طرف کنیم.»

ذوالقدر ادامه می دهد: «در حال حاضر کسی که 18 سال در کشور عزیزمان ایران زندگی کرده و یک بار هم پایش را به افغانستان نگذاشته، طبق قانون موجود باید به افغانستان برود و گواهی عدم سوءسابقه بگیرد. در حالی که حتی یک بار هم پایش را در این کشور نگذاشته است و اصلاً چنین سفری ممکن است امنیتش را به خطر بیندازد.»

چطور فردی که در کشور عزیزمان ایران به دنیا آمده و 18 سال هم در کشور زندگی کرده

او با سنگ اندازی های متفاوت نهادهایی مانند وزارت کشور، نیروی انتظامی و… اشاره می کند و می گوید: «هر نهاد و سازمانی جهت خودش مسائلی را مطرح می کند و یک سری ملاحظاتی را به میان می کشند تا همین قوانین مشکل که وضع شده است هم به درستی اجرا نشوند. ما می خواهیم این قوانین را کمی راحت کنیم. در حال تشکیل کمیته ای جهت مشورت با وزارت کشور و نیروی انتظامی هستیم تا بتوانیم موافقت دستگاه ها را جهت این عنوان جلب کنیم تا دیگر شاهد بعضی مخالفت ها نباشیم.»

واژه های کلیدی: امنیت | ایران | زندگی | ایرانی | قوانین | ایرانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz